השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  נזיקין

  בחוק בישראל, לב לבם של דיני הנזיקין הם חלק מן המשפט האזרחי, העוסקים בחיובים לא רצוניים, בעקבות נזק שנגרם.

  ישנה שורה של מצבים שבהם נגרם נזק לאדם, בין לגופו ובין לרכושו ובגין הנזק שנגרם מבקש אותו אדם פיצוי מהמזיק: תאונות (כגון תאונות דרכים, תאונות עבודה), רשלנות (כגון: רשלנות רפואית), תקיפה, לשון הרע, מטרד (כגון: רעש, זיהום אוויר), גניבת עין ועוד.

  ​דיני הנזיקין עוסקים בסיטואציה שבה נגרם נזק על ידי גורם שניתן להטיל עליו חבות משפטית בגין אותו הנזק וכלל דנים בשתי שאלות עיקריות:

  1. ​האם קיימת אחריות של גורם הנזק?
  2. מהו הסעד לו זכאי הניזוק מאת המזיק?

  הסעד העיקרי והשכיח ביותר הוא סעד הפיצויים. המדובר בסכום כסף שיש בו כדי לפצות על הנזק שנגרם.

  סוגיית אופן הערכת גובה הפיצוי היא שאלה סבוכה ומורכבת וקיימים פרמטרים רבים שנועדו לסייע במתן מענה לשאלה זאת (אופי הפגיעה, מהותה, נזק עתידי, נכות זמנית וקבועה ועוד).

  סעדים נוספים הם צו עשה או צו מניעה (צו לא תעשה).

  ​משנקבעה החבות ושיעורה ממשיכים לדון בסעדים העולים מכל מקרה ומקרה, הסעד העיקרי בדיני הנזיקין הוא פיצוי כספי. מטרתו הינה ברוב המקרים להשיב את המצב לקדמותו דהיינו: להשיב את הניזוק למצב בו היה אילולא אירע האירוע המזיק.

  ​המלצות ראשוניות לנפגעים בנזיקין

  ​נזק גוף

  מיד לאחר התאונה (תאונת דרכים, תאונת עבודה, נפילה במדרכה ועוד) יש לגשת לבית חולים או לקופת החולים ולעבור בדיקות רפואיות לאיתור ורישום הפגיעות כתוצאה מהתאונה.

  חשוב מאוד כי כל מה שתספרו לרופא יירשם ושהדברים יצוינו במדויק בגיליון חדר המיון או בתיקכם בקופת החולים.

  ​המשך הטיפול הרפואי יתבצע בהתאם לפגיעה ממנה אתם סובלים (אורתופדיה, נוירולוגיה, טיפולי פיזיותרפיה ועוד).

  חשוב לשמור על רציפות הטיפול הרפואי מיום התאונה ועד בכלל וזאת משום שעל-פי חוק כל ניזוק מחויב להקטין את נזקו. במידה ובעיה רפואית לא מטופלת בזמן, יכול בית המשפט להתחשב בכך בסוגיית הפיצויים ואף להפחית את הפיצוי המגיע לניזוק וכמובן שמרו את כלל המסמכים הרפואיים אשר יכולים להעיד על מצבכם הרפואי.

  במידה וברשותכם פוליסת ביטוח המכסה את נזקיכם (כגון: ביטוח חיים, ביטוח אבדן כושר עבודה, ביטוח מחלה, ביטוח נכות מתאונה/מחלה וכד'), קיימת אפשרות לתבוע בתביעה נפרדת את חברת הביטוח שביטחה אתכם.

  מומלץ מאוד לפנות לקבלת ייעוץ משפטי סמוך ככל הניתן לקרות האירוע לצורך מיצוי מלוא הזכויות והסעדים הגיעים לניזוק.

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  דילוג לתוכן